ІРИНА ГЕРАЩЕНКО

ІРИНА ГЕРАЩЕНКО

Уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, перший заступник голови Верховної Ради (парламенту) України VIII скликання

Ірина Геращенко – перший заступник голови Верховної Ради України. До її обрання на пост віце-спікера Верховної Ради України з листопада 2014 року по квітень 2016 року вона займала посаду голови Комітету з питань європейської інтеграції Верховної Ради України, де працювала над гармонізацією українського законодавства з європейськими нормами і стандартами. Цей напрям залишається пріоритетом для її роботи в якості першого заступника голови Верховної Ради України.

З червня 2014 року пані Геращенко є Уповноваженим Президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях. Пані Геращенко працює в цілях сприяння мирному врегулюванню конфлікту на сході України і створенню умов для реалізації плану Президента України щодо мирного врегулювання конфлікту.

У травні 2015 року пані Геращенко призначена представником України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи для вирішення ситуації на Сході України, спрямованій на звільнення заручників і ефективну координацію зусиль з надання гуманітарної допомоги на Донбасі.

Пані Геращенко вперше була обрана народним депутатом у 2007 році, переобиралася двічі: в 2012 і 2014 роках.

Пані Геращенко має більш ніж 10-річний досвід роботи в журналістиці.

Отримала ступінь у галузі журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Має ступінь магістра в галузі зовнішньої політики Дипломатичної академії України при МЗС України та ступінь в області права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.