МАРК ЛЕЙТІ

МАРК ЛЕЙТІ

Керівник інформаційного забезпечення Штабу ОЗС НАТО в Європі (SHAPE), (Великобританія)

З 2007 року Марк Лейті є керівником інформаційного забезпечення (StratCom) в Штабі Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі (SHAPE). Він став першим, хто обійняв цю посаду, створену внаслідок зростання важливості інформаційних кампаній у військових операціях. Його апарат виконував провідну роль у розробці політики інформаційного забезпечення (StratCom), а зараз здійснює нагляд за її реалізацією та подальшим розвитком у ході операцій НАТО.

До цього займав різні посади в НАТО, серед яких речник НАТО в Кабулі і радник командувача сил ISAF, старший цивільний представник НАТО з питань інформаційного забезпечення, начальник підрозділу публічної інформації в Штабі ОЗС НАТО (SHAPE), спеціальний радник найвищих посадових осіб НАТО, спеціальний аташе із зв’язку з військовими, керівник нагляду за інформаційними кампаніями в ході операцій НАТО тощо.

Марк Лейті перейшов до НАТО, пропрацювавши 22 роки в журналістиці, головним чином – на радіо і телебаченні  «БІ-БІ-СІ», де виступав як продюсер, репортер і військовий кореспондент.

Крім того, він періодично викладає пов’язані із ЗМІ та інформаційним забезпеченням теми в різних закладах, починаючи від Оборонного коледжу НАТО, мозкових центрів та оборонних коледжів різних країн і до Міжнародного центру підготовки миротворчих сил імені Кофі Аннана в Гані, де він розробляє курс із питань медійних операцій та керує його викладанням.